پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، خوش آمدید به سایت من . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنید.
بازدید : 48
نویسنده : J A V A D

https://lh3.googleusercontent.com/proxy/HZIKPi_p-EclrpsvZvrl8Ew4Ca4V2FZZR1fJyI9vAT0VXT4qY1fgeu7QzdEBi--TuIRxp2ieNmpjDMQaegqDJ8CtI-9lAjmdNJXUzw

دلیل اینکه ما نیاز به پیامبر داریم پشیمانی‌هاست. چون هر انسانی ده‌ها و صدها و هزارها بار بعضی‌هایشان پشیمان می‌شوند. پشیمانی یعنی چه؟ یعنی عقلم کوتاه بود. اگر عقل انسان کامل بود، هیچ وقت پشیمان نمی‌شد. پس حالا که پشیمان می‌شوم، پیداست که عقلم ناقص است. حالا که عقلم ناقص است، باید از طرف خدا یک راهنمایی برای من بفرستد. علم هم قصه را حل نکرد که بگوید: اگر مردم باسواد بشوند، بهتر می‌شوند. الان بیش‌ترین جنایت‌ها در کشورهای می‌شود که باسوادتری آدم‌ها هم هستند. علم مشکل را حل نکرد. آموزش و پرورش مشکل را حل نکردند. دانشگاه‌های دنیا، کاری به ایران هم ندارم. دانشگاه‌های دنیا هم مشکل را حل نکردند. مشکل انسان اخلاق است. مشکل انسان تفکر است. بنابراین ما نیاز به پیغمبر داریم.


:: موضوعات مرتبط: متفرقه , متن سخنرانی , ,
:: برچسب‌ها: اخلاق و رفتار نبی مکرم اسلام (استاد قرائتی) ,مسئولیت سنگین رسالت (استاد انصاریان)
نوشته شده در جمعه 9 مهر 1400
بازدید : 56
نویسنده : J A V A D

بسم الله الرحمن الرحیم

«الحمدلله رب العالمین الصلاه و السلام علی سید الانبیاء و المرسلین حبیب الهنا و طبیب نفوسنا ابی القاسم محمد صلی الله علیه و علی اهل بیته الطیبین الطاهرین المعصومین المکرمین»

داشتن معرفت و عشق، دو نیروی قدرتمند در انجام مسئولیت

کلام در مسئولیت پیغمبر بزرگوار اسلام بود، یک مسئولیتی که از نظر سنگینی معنوی و گستردگی قبل از خودشان تا زمان آدم سابقه نداشت و بعد از خودشان هم چنان مسئولیتی برعهدهٔ کسی نهاده نشد. با این مسئولیت چه کردند؟ ایشان کل این مسئولیت را به انجام رساندند. چه قدرتی در باطنشان پشتوانهٔ عمل به این مسئولیت بود؟ دو پشتوانه:


:: موضوعات مرتبط: متفرقه , متن سخنرانی , ,
:: برچسب‌ها: مسئولیت سنگین رسالت (استاد انصاریان) ,مبعث از نگاه اهل بیت علیهم السلام
نوشته شده در جمعه 9 مهر 1400
بازدید : 96
نویسنده : J A V A D

السلام علیک یا رسول الله

بعثت پیغمبر اسلام یا برانگیخته شدن آن حضرت به مقام عالى نبوت و خاتمیت، حساس‏‌ترین فراز تاریخ درخشان اسلام است. بعثت پیغمبر درست درسن چهل سالگى حضرت انجام گرفت. پیغمبر تا آن زمان تحت مراقبت روح القدس قرار داشت، ولى هنوز پیک وحى بر وى نازل نشده بود. قبلا علائمى ازعالم غیب دریافت مى‌‏داشت، ولى مامور نبود که آن را به آگاهى خلق هم برساند.


:: موضوعات مرتبط: متفرقه , متن سخنرانی , ,
:: برچسب‌ها: مبعث از نگاه اهل بیت علیهم السلام ,صفحه قبل 1 صفحه بعد